Kuidas leida Tallinnas kõige soodsamat rendiautot?

Tallinnas tegutseb umbkaudu 100 erinevat autorendi firmat, kes pakuvad teenuseid väga erinevas hinnaklassis.  Muidugi sõltub palju auto rentija vajadusest. Valik on ääretult lai ja rendiauto firmad Tallinnas suudavad täita ka kõige nõudlikuma kliendi vajadused. Aga kui ainus vajadus on soodne hind?

7 nippi, kuidas auto rentimisel raha säästa:

Ära rendi lennujaamast

Tuled nädalaks ajaks Eestisse sugulastele külla ja vajad autot. Maandud Tallinna lennujaamas ja vaatad, et kahe sammu kaugusel on juba autorendifirma esindus. Milline kergendus, et tänapäeval on kõik ette ja taha ära tehtud.  Jah, lennujaamast auto rentimine on tõesti mugav aga selle mugavuse eest tuleb kopsakas lisatasu maksta.  Otsi parem internetist „autorent Tallinnas” ning kasuta kohalike firmade teenuseid. Näiteks At Autorent Tallinnas pakub vähemalt kolmepäevase rendiperioodi korral  tasuta sõiduauto kohaletoomist Teie soovitud sihtkohta. Sel hetkel sinu jaoks ei muutu midagi  aga rahakoti jaoks küll.

Broneeri varakult

Paljud autorendi firmad pakuvad soodustusi, kui sõiduauto aegsasti ette broneerida. Autorent Tallinnas on üsna nõutud teenus, eelkõige tänu turistidele ja üldisele elanike arvule.  Sellepärast ongi broneerimine kasulik kuna siis võid täiesti kindel olla, et sul on sobivas hinnaklassis auto olemas. Vastasel juhul ei pruugi viimasel hetkel saadaval olla soodsaid pakkumisi ja otsustada tuleb kallimate mudelite kasuks.  See omakorda tähendab lisakulutusi.

Hakka püsikliendiks

Püsikliendid on alati eelistatud seisus. Enamikel juhtudel ei maksa püsikliendi staatus midagi kuid võib olulistel hetkedel väga vajalikuks osutuda. Näiteks AT Autorent Tallinnas ei nõua püsiklientidelt tagatisraha. Just tagatis võib auto rentimisel saada määravaks kuna alati ei pruugi olla piisavalt palju vaba raha. Järjekordne eelis, mida tasuks kaaluda, et muuta auto rentimine Tallinnas mugavamaks ja soodsamaks.

Osta kütus ise

Üldjuhul antakse auto rentnikule täis paagiga ning tagastades peab kütust olema sama palju, kui oli alguses.  Ikka tuleb ette juhuseid, kui selleks pole aega või muid eriolukordi. Sellepärast on autorendi firmadel ka eraldi hinnakiri, kui kütusekulud jäävad nende kanda. See info on kõigile kättesaadav ja ilmselge, et antud juhul lisandub teenustasu. AT Autorent Tallinnas märgib ära, et näiteks nendel kehtib sellisel juhul 15 eurone leppetrahv ja puuduva kütuse hind peetakse kinni tagatisrahast.  Et sellist situatsiooni vältida, tuleks omapoolseid kohustusi eeskujulikult täita ning säästa end võimalikest lisakuludest.

Kasuta enda lisavarustust

Plaanid suusareisi või pead väikese lapsega mitu päeva sõidus olema? Autorendi firmad pakuvad laias valikus erinevat lisavarustust alustades suusaboksidest ja rattaraamidest, lõpetades laste turvatoolidega. Sinu jaoks on see kahjuks lisakulutus. Aga see-eest on sul kindlasti sõpru ja tuttavaid, kellel need garaažis seisavad. Nende hankimine nõuab pisut rohkem lisaaega kuid see on viis, kuidas tõmmata oma kulud miinimumini.

Rendi ajavaruga

Kui plaanid pikemat reisi või ärasõitu ning tajud, et ei pruugi mahtuda rendiaja piiresse, on soovitatav lisada rendiperioodile üks päev lisaks. Kui hilined tagastamisega kasvõi tund aega, võivad lisanduda viivised või trahvid, mis on ilmselt suuremad kui lihtsalt üks lisa rendipäev. Sellega säästad omakorda nii raha kui ka hea maine.

Tutvu hoolikalt lepinguga

Enne lepingu sõlmimist on väga oluline tutvuda tingimustega. Ennatlikult võib ju eeldada, et kõik on korrektne ja kindlasti aus. Sealjuures tuleb arvestada võimalike takistustega ning vaadata lepingust järele nende tagajärjed. Sama kehtib kindlustuste kohta. Muidugi on kindlam ja murevabam võtta rendiautole kõikvõimalikud kindlustused kuid sama suur on võimalus ka nendest loobumiseks. Teadvusta endale, mis on hädavajalik ning muud lisad võid lepingust välja jätta. See on järjekordne võimalus säästa üks kena kopikas.

AT Autorent Tallinnas soovitab hoolikalt kaaluda, mis otstarbel on vaja autot rentida ning seejärel teha parim valik.