Kas auto liisimise asemel on otstarbekam hoopis autot rentida?

Tallinnas tegutsevate autorendi ettevõtete peamisteks klientideks on turistid ja ärikliendid, väiksem protsent on ka eraisikuid. Kohalikud inimesed eelistavad siiani auto liisimist ja suhtuvad auto rentimisse põhjendamatu umbusaldusega.

Hetkeolukorda hinnates tundub, et auto rentimine Tallinnas ei ole eestlasteni veel päris täpselt kohale jõudnud. Meie rahvale on kombeks hästi palju omada, juhuks kui läheb vaja. Selle asemel, et välja arvutada tegelikud kulud, soetatakse kallid autod kergekäeliselt liisinguga.. AT Rent Tallinas teab öelda, et auto hooldamine, parkimine ja muud lisakulutused võivad osutuda tülikamaks ja kallimaks, kui samal otstarbel kasutada autorentimise teenust.

Auto rentimine Tallinnas ei ole üldsegi kallis. Üldiselt võib väikeauto üheks päevaks saada suurusjärgus 15-30 euroga. Eraldi on ära märgitud nädalavahetuse sooduspaketid (reede õhtust esmaspäeva hommikuni), mis on suunatud eelkõige kohalikele. Paljud kasutavadki autot ainult maal käimiseks, tööalasteks „kord kuus” ning muudeks äkksõitudeks ja selline lahendus ajutiselt autot kasutada, on sobivaim.

Oletame, et elad Tallinnas ja ei vaja igapäevaselt autot. Ühistransport on tasuta ja kõik eluks vajaminev käe ja jala ulatuses. Ootamatult tekib vajadus sõita linnast välja, seejärel linna tagasi ja olla terve päev sõidus. Mida teed? Kas võtad takso? Helistad sõbrale? Otsustad lõpuks, et selliste olukordade jaoks on targem auto liisida?

MIDA PEAKS TEADMA ENNE AUTO LIISINGUSSE VÕTMIST?

Liisinguautol on alati püsikulud, isegi siis kui sellega ei sõideta.

Auto liisimine on üks kallimatest variantidest ühest kohast teise sõitmiseks. Lisaks liisingu, kindlustuse-, kütuse- ja hooldekuludele tuleb arvestada ka auto turuväärtuse langemisega. Ja see on uuel autol esimesel aastal kõige suurem. Edasi sõltub juba kõik sellest, kui palju sellega igapäevaselt sõidetakse. Kui hiljem otsustatakse auto maha müüa, mängivad väga suurt rolli läbisõit ja kulumise jäljed. Seetõttu on hind selleks ajaks langenud ning auto omanik kaotab rahas. Järelikult, kui kõik eelnimetatud kulud kokku liita ja jagada see sõidetud kilomeetrite arvuga, selgub tihti, et soodsam oleks hoopis auto rentida.

Igaüks, kes on autot liisinud, teab, et see põhineb samuti rentimisel. See tähendab seda, et auto on liisingfirma nimel ja sina oled liisingu vältel vastutav kasutaja ehk lihtsalt öeldes – rentnik. Rendisumma, mida tuleb maksta, on muidugi kopsakas. Lisaks sellele on kohustuslik kaskokindlustus, samuti peab tasuma liikluskindlustuse makseid.

Täiendavalt kõigele eelnevale jäävad sinu kanda ka remondi/hoolduse, rehvide ostmise/vahetamise  ja ülevaatuse arved.  Kõik see kokku teeb päris suure summa.

Kasutades rendiautot, püsikulud puuduvad. Maksad vaid reaalselt selle aja eest millal autot kasutad.

AT Rent Tallinnas